Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Artykuły

Wycieczka do Liberca

2018-10-15
Powiększ zdjęcie

12 października 2018r. uczniowie klas VI–VIII wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkół podstawowych w Sokołowcu i Świerzawie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do nowoczesnego centrum nauki „iQLANDIA”, które znajduje się w czeskim mieście Liberec. W trasę wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6.00. Na miejsce przybyliśmy przed godziną 9.00. W oczekiwaniu na otwarcie ośrodka uczniowie mieli okazję podnosić samochód osobowy równoważąc go własnym ciężarem, wykorzystując do tego odpowiednio długie ramię siły. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Liberca

Spotkanie z kapitanem Krzysztofem Dyką

2018-10-11
Powiększ zdjęcie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek 8 października odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowym Kościele spotkanie  klas VII i VIII z kapitanem Wojska Polskiego panem Krzysztofem Dyką, który opowiedział uczniom o swojej pracy. Przybliżył zadania, obowiązki żołnierza oraz rolę wojska w obronie ojczyzny i suwerenności kraju. Zaprezentował zdjęcia i filmy z miejsc, w których uczestniczył w misjach stabilizacyjnych.

Czytaj więcej o: Spotkanie z kapitanem Krzysztofem Dyką

Malowanie sali nr 20

2018-10-05
Powiększ zdjęcie

W weekend 28-30 września 2018r rodzice uczniów klasy IV malowali salę lekcyjną nr 20, w której uczą się dzieci. Pracami koordynował pan konserwator Czesław Czaja i pani Krystyna Pruś. Rodzice, panowie: Robert Cichoń, Robert Bober, Sebastian Bober, Paweł Majcher, Bartłomiej Kruszyna, Tomasz Nowak malowali klasę, wnosili meble, a panie: Anna Cichoń, Aneta Kruszyna, Barbara Jurczyk porządkowały salę po malowaniu.

Czytaj więcej o: Malowanie sali nr 20

Klasowe obchody Dnia Chłopaka - fotorelacja

2018-10-05
Powiększ zdjęcie

II Powiatowe Podchody Matematyczno-Przyrodnicze

2018-10-04
Powiększ zdjęcie

28 września 2018r. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Złotoryi zorganizowała II Powiatowe Podchody Matematyczno-Przyrodnicze, w których wzięło udział 9 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Oziębłowska z klasy V, Katarzyna Sobolewska z klasy VI oraz Dominik Sarul i Hubert Pawlak z klasy VII pod opieką Jolanty Dynerowicz - nauczycielki matematyki. Zadaniem każdej drużyny było dotarcie do pięciu stacji w kolejności zaznaczonej na otrzymanej mapie, a następnie rozwiązanie zadań o tematyce matematyczno-przyrodniczej. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas pokonania całej trasy.

Czytaj więcej o: II Powiatowe Podchody Matematyczno-Przyrodnicze