Jesteś tutaj: Start / Inspiracje / Christmas

Christmas

        Czas Bożego Narodzenia to okres kiedy tradycje są nam szczególnie bliskie. Nie sposób nie zauważyć tego także na lekcjach języka angielskiego. Jest to odpowiednia chwila, by przyjrzeć się zwyczajom, tym szeroko rozpowszechnionym, jak również tym mniej znanym. Poznając tradycję wzmacniamy nie tylko naszą tożsamość, ale uczymy się też tolerancji wobec innych kultur. Widzimy nasze obyczaje regionalne w szerszym spektrum, czasami porównujemy. Myślę, że w różnorodności kulturowej można dostrzec jedność.

        Ta zakładka zawiera dwa zwięzłe opisy świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii w języku angielskim wraz z tłumaczeniami na język polski. Pierwszy, nieco krótszy, napisany jest przy użyciu prostszego słownictwa. Na podstawie tego opisu opracowałam dwie prezentacje w programie Microsoft PowerPoint (po polsku i po angielsku), dostępne w zakładce PREZENTACJE MULTIMEDIALNE>Boże Narodzenie (Christmas). Drugi tekst, przeznaczony dla uczniów ambitniejszych i zdolniejszych charakteryzuje się bogatszym językiem i zawiera wiadomości potrzebne, aby poprawnie odpowiedzieć na 20 pytań quizu. Opisy te mogą być przydatne na różnych lekcjach, jak też na zajęciach Szkolnego Klubu Europejskiego.

        A może dobrym pomysłem będzie zagrać w Bożonarodzeniowe Bingo? Z pewnością utrwali to słownictwo związane z tym tematem oraz wzmocni motywację do nauki. Uznałam, że opis gry i matryca słów zasługują na polski przekład, który dołączam do opisu oryginalnego.

 

Opracowała: Jolanta Dynerowicz

 

 

Pliki do pobrania