Jesteś tutaj: Start / Spotkania ze sztuką

Spotkania ze sztuką

Projekt "Spotkania ze sztuką" został opracowany i zrealizowany przez Panią Ewę Marek w roku szkolnym 2009/2010.

Artykuły

Opis i podsumowanie projektu

2010-07-08
Powiększ zdjęcie

        Od kwietnia do czerwca 2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach literackich, muzycznych, komputerowych i plastycznych realizowanych w ramach projektu „Spotkania ze sztuką" opracowanego i wdrożonego przez Ewę Marek nauczycielkę plastyki i muzyki. W realizację zaplanowanych zadań włączyły się panie: z Wiejskiego Domu Kultury oraz Wiejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Kościele.

Czytaj więcej o: Opis i podsumowanie projektu

Konkurs na najładniejszą pisankę-kraszankę wielkanocną

2010-07-08
Powiększ zdjęcie

        23 czerwca 2010r. wręczono nagrody uczestnikom IX edycji „Regionalnego konkursu na najładniejszą pisankę-kraszankę wielkanocną". Celem konkursu była popularyzacja tradycji wykonywania pisanek w okresie wielkanocnym, pogłębienie wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz zachęta do czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy.

        

Czytaj więcej o: Konkurs na najładniejszą pisankę-kraszankę wielkanocną

Wycieczka do Warszawy i Żelazowej Woli

2010-07-08
Powiększ zdjęcie

        W ramach realizacji projektu „Spotkania ze sztuką" uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli zorganizowanej przez Ewę Marek. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom piękna ziemi ojczystej, poszerzenie wiadomości dotyczących Warszawy i Żelazowej Woli, poznanie najważniejszych zabytków i obiektów miasta, bliższe poznanie postaci i dzieł największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, doskonalenie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach i obiektach oraz międzyklasowa integracja uczniów.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy i Żelazowej Woli

Wycieczka do Cyrklandu w Miłkowie

2010-07-08
Powiększ zdjęcie

        Pobyt dzieci z klasy I z wychowawczynią Ewą Marek w Cyrklandzie z okazji Dnia Dziecka umilił wspaniały pokaz sztuki cyrkowej zaprezentowany przede wszystkim przez dzieci - artystów z Rosji. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzenia m.in.: żonglerki klasycznej i manipulacyjnej, giętkiej jak guma artystki, nietypowej żonglerki - nogami, piramidy akrobatycznej oraz innych pokazów akrobatycznych grupy „Arena".

Czytaj więcej o: Wycieczka do Cyrklandu w Miłkowie

Wycieczka do Parku Miniatur w Kowarach

2010-07-08
Powiększ zdjęcie

        Uczniowie z klasy I z wychowawczynią Ewą Marek zwiedzili w Kowarach, na terenie dawnej fabryki dywanów, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Poznali obiekty zabytkowe takie jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp., odwzorowane dokładnie w skali  1 : 25.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Parku Miniatur w Kowarach