Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

23.11.2018r. uczniowie klasy I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, aby wspólnie z wychowawczynią wyruszyć na przyjęcie urodzinowe do Biblioteki Publicznej w Nowym Kościele. Pani bibliotekarka Jadzia przygotowała wiele atrakcji i zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy w misiowej krainie. Były ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy przy piosenkach i pląsy. Wiele radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego pluszaka kolegom i możliwość zabawy ze swoim ulubieńcem. Podczas urodzinowego przyjęcia wykonały prace plastyczno-techniczne oraz degustowały przysmak wszystkich misiów – miód. Pierwszaki wróciły do szkoły bardzo zadowolone z tak wyjątkowego i udanego przyjęcia urodzinowego. Mam nadzieję, zostanie ono we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Autor: Ewa Marek